SCOTT Foil RC łączy w sobie aerodynamikę, niską wagę i komfort. Jako najszybszy model, jaki producent wyprodukował do tej pory, jest dostosowany do wymagań sprinterów WorldTour, którzy chcą jeździć w czołówce i skutecznie przeprowadzać ataki. Zaprojektowany z myślą o najwyższej wydajności i prędkości, Foil RC oferuje cechy techniczne, które pozwalają mu sprawdzić się w najróżniejszych sytuacjach wyścigowych.
Każda rura, każde połączenie: aerodynamicznie udoskonalone dzięki technologii F01. Przetestowany w tunelu aerodynamicznym, zbudowany z myślą o maksymalnej prędkości – najszybszy rower szosowy SCOTT wszech czasów.
Opatentowana sztyca Syncros Duncan SL Aero CFT jest kluczowym elementem wyposażenia roweru. Nie tylko poprawia komfort jazdy na nierównych drogach, ale także zapewnia efektywne przenoszenie siły na lekkim szutrze lub bruku. Dwuczęściowa konstrukcja z nośną przednią częścią z włókna węglowego sprawia, że sztyca wygina się w kontrolowany sposób pod wpływem wstrząsów, skutecznie pełniąc rolę amortyzatora dla uderzeń.
Wszystkie modele Foil RC są wyposażone w niższe górne rurki tylnego trójkąta. Taka konstrukcja zwiększa komfort jazdy, a jednocześnie zmniejsza opór powietrza. Górne rurki są ustawione pod kątem 10°, aby precyzyjnie kierować strumień powietrza na obracające się szprychy. Testy aerodynamiczne wykazały, że ten szczegół znacznie zwiększa wydajność podczas jazdy do przodu. Ponadto górne rurki tylnego trójkąta zakrywają zaciski hamulców tarczowych, co dodatkowo minimalizuje opór powietrza i tworzy czystą, harmonijną linię konstrukcyjną.
Duży rozmiar rury czołowej w modelu Foil RC umożliwia całkowicie zintegrowane prowadzenie linek zarówno w przypadku zmian biegów mechanicznych, jak i elektronicznych. Jednocześnie ma ona znaczący wpływ na aerodynamikę. Rozdziela napływające powietrze i zmniejsza opór powietrza podczas jazdy.
Po przeanalizowaniu i przetestowaniu ponad 300 różnych projektów ram inżynierowie SCOTT opracowali zoptymalizowaną strukturę warstw z włókna węglowego. Dzięki temu udało się zmniejszyć liczbę elementów z włókna węglowego i połączeń o 30% w porównaniu z poprzednim modelem Foil. Precyzyjne detale konstrukcyjne, takie jak górne rurki tylnego trójkąta i zacisk siodełka, pozwalają na dodatkową redukcję masy o 9% bez uszczerbku dla sztywności konstrukcji.
| Nazwa produktu: | SCOTT FOIL RC 20 - Rower szosowy z włókna węglowego - 2026 - gelato blue / carbon black |
| Producent: | SCOTT Bikes |
| Kod pozycji: | SCB757760 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| płeć: | Dla mężczyzn |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower szosowy |
| piasty: | Syncros |
| szprychy: | Sapim |
| obręcze: | Carbon | 60mm | 23-622 | 25-622 | Hookless |
| łańcuch: | Shimano CN-M6100 |
| kaseta: | Shimano CS-R7100 |
| dźwignia zmiany biegów rower: | Shimano 105 Di2 ST-R7170 |
| przerzutka tylna: | Shimano 105 Di2 RD-R7150 |
| przerzutka przednia: | Shimano 105 Di2 FD-R7150 |
| suport rowerowy: | Shimano BB-RS500-PB |
| przełożenie zębatki: | 52-36 |
| korba: | Shimano 105 FC-R7100 | Hollowtech II |
| hamulce: | Shimano BR-R7170 | 160/140mm |
| koła: | Syncros Capital 1.0 |
| model sztycy siodełka: | Syncros Duncan SL Aero CFT |
| siodełko: | Syncros Belcarra V 2.0 NEO |
| kierownica: | Syncros Creston 2.0 Aero |
| mostek: | Syncros Foil 1.5 Aero |
| widelec: | FOIL HMX Carbon |
| ster rowerowy: | Acros AIF-1138 |
| rama: | FOIL RC HMX Carbon | Road Race Geo |
| System Zmiany Biegów (Producent): | Shimano |
| przełożenie: | 11-34 |
| Zmiana biegów: | Łańcuchy - elektroniczne |
| rodzaj hamulca: | Hamulec tarczowy |
| rozmiar koła: | 28" (622mm) |
| sztyca podsiodłowa: | Sztyca sztywna |
| Tylny Trójkąt: | bez Amortyzacji |
| opony: | Schwalbe PRO ONE Aero | 28-622 |
| maks. waga systemu: | 120kg |
| Uruchamianie Hamulca: | Hydrauliczne |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| Kolor: | Turkusowy |
| konstrukcja widelca: | Sztywny widelec |
| waga: | 8100g |
| kod produktu producenta: | 425342 |
| prowadzenie przewodów: | w pełni zintegrowane |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| Seria produktów: | SCOTT - Foil RC |
| liczba przełożeń: | 2 x 12 |
| Kształt Ramy: | Diament |
| GTIN: | 7616185375586, 7616185375593, 7616185375609, 7616185375616 |