Exogen 2 XL to wolnostojący namiot hybrydowy dla dwóch osób, który wyróżnia się wyjątkowo długim namiotem wewnętrznym – dzięki długości 245 cm zapewnia wygodne miejsce do spania nawet dla wysokich osób. Dwie przestronne apsydy zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania bagażu, butów lub sprzętu. Konstrukcja namiotu została zaprojektowana z myślą o maksymalnej stabilności i elastyczności: dwa pręty z aluminium na stelażu zapewniają wysoką odporność na wiatr, a wolnostojąca konstrukcja ułatwia rozkładanie i umożliwia biwakowanie na różnych podłożach – skałach, piasku lub trawie. Najpierw rozkłada się namiot wewnętrzny Exogen 2 XL. Dodatkowy łuk stelaża tworzy przedsionek, gdy tylko rozpięty zostanie namiot zewnętrzny. Oddychający namiot wewnętrzny jest wyposażony w moskitiery przy drzwiach oraz przy głowie i stopach, które zapewniają niezawodną ochronę przed owadami i dobrą cyrkulację powietrza. Ponadto drzwi mają zintegrowane otwory wentylacyjne, które nie tylko poprawiają klimat w pomieszczeniu, ale także umożliwiają praktyczny widok z namiotu. Rozmiar worka do pakowania jest zoptymalizowany pod kątem Bikepackingu. Po wyjęciu prętów długość worka do pakowania można zmniejszyć do zaledwie 25 cm – idealne rozwiązanie dla podróżujących z minimalnym bagażem. Pręty można przechowywać oddzielnie.
Płaszcz zewnętrzny: nylon ripstop 20D, silikonowany z obu stron, 3000 mm WS, wytrzymałość na rozdarcie 7 kg
Podłoga: nylon ripstop 30D, pokryty PU, 5000 mm WS, klejone szwy
Namiot wewnętrzny: nylon ripstop 20D, hydrofobowy, oddychający
Pręty: aluminium DAC Featherlite NFL
Szukasz namiotu, który będzie Ci towarzyszył podczas długich wędrówek po górach i dolinach, nawet podczas deszczu, wiatru i lekkich opadów śniegu? Musisz zwracać uwagę na każdy gram, ponieważ tylko Twoje stopy niosą Ciebie i Twój bagaż? Cenisz sobie bardzo dobrą jakość wykonania, funkcjonalne detale i wysoki komfort? W takim razie powinieneś wybrać jeden z produktów linii Zero-G firmy Wechsel. Ponadto wszystkie modele mają wyjątkowo dużą długość powierzchni do leżenia i wszechstronne wejścia.
| Nazwa produktu: | Wechsel Exogen 2 XL Namiot - Artichoke Green |
| Producent: | Wechsel |
| Kod pozycji: | WEC761881 |
| aktywność: | Outdoor |
| wymiary (dł./szer./wys.): | 2450/2550/1050mm |
| wymiary opakowania (dł./szer./wys.): | 450/190/190mm |
| słup wody: | 3000mm |
| przeznaczenie namiotu / płachty biwakowej / hamaka: | Trekking, Wycieczka rowerowa |
| konstrukcja namiotu: | Kopuła |
| Liczba osób: | 2 |
| wejścia: | 2 |
| przedsionki: | 2 |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| Kolor: | Zielony |
| waga: | 1900g |
| kod produktu producenta: | 231088 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| GTIN: | 4250635616848 |
| Strona producenta: | https://www.wechsel-tents.de/ |