Model Venturer 4 LW jest wykonany z tkaniny HydroTex ripstop SilPoly z tropikiem o wodoodporności 2000 mm i podłogą o najlepszej w swojej klasie wodoodporności 5000 mm, co zapewnia zarówno lekkość i łatwość pakowania, jak i bezkompromisową ochronę przed warunkami atmosferycznymi. HydroTex SilPoly wchłania również znacznie mniej wody niż nylon, dzięki czemu pozostaje lżejszy nawet w wilgotnych warunkach, takich jak deszcz lub poranna rosa. Szybko schnie i pozostaje napięty, wytrzymały oraz nie ulega ugięciom pod wpływem wilgoci, zapewniając stałą wydajność w każdych warunkach pogodowych. Namiot można rozłożyć w wielu konfiguracjach – tylko z tropikiem, tylko z namiotem wewnętrznym lub z obydwoma elementami – łatwo dostosowując się do różnych warunków i preferencji. Dodatkowe przemyślane funkcje obejmują teleskopowy pręt, który tworzy szczelinę wentylacyjną podczas korzystania z namiotu wewnętrznego, a jego przesunięty pręt centralny zwiększa komfort wewnątrz i przestrzeń użytkową.
Siatkowa część wewnętrzna optymalizuje przepływ powietrza, a także zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem i kurzem, pomagając utrzymać komfortowe warunki wewnątrz. W namiocie zastosowano anodowany aluminiowy pręt centralny o średnicy 28–30 mm, który zapewnia doskonałą wytrzymałość i stabilność, a jednocześnie pozwala utrzymać wagę na rozsądnym poziomie. Przestrzeń przed namiotem pozwala na gotowanie w osłonie lub dodatkowe przechowywanie. Odblaskowe wykończenia ułatwiają lokalizację w ciemności.
| Nazwa produktu: | Robens Venturer 4 LW Namiot - Light Green |
| Producent: | Robens |
| Kod pozycji: | ROB766457 |
| aktywność: | Outdoor |
| wymiary opakowania (dł./szer./wys.): | 620/190/190mm |
| słup wody: | 2000mm |
| przeznaczenie namiotu / płachty biwakowej / hamaka: | Trekking, Turystyka piesza, Biwakowanie |
| konstrukcja namiotu: | Tipi |
| Liczba osób: | 4 |
| minimalna waga namiotu: | 2782g |
| maksymalna waga namiotu: | 2990g |
| kijki: | 1 |
| wejścia: | 1 |
| przedsionki: | 1 |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| Kolor: | Zielony |
| waga: | 2200g |
| GTIN: | 5709388160270 |
| Strona producenta: | http://www.robens.de/ |