Spark RC SL łączy w sobie najnowocześniejszą technologię z włókna węglowego z wyjątkowo wysokim stopniem integracji i precyzyjnie dostrojoną ogólną architekturą. Celem projektu było stworzenie roweru crossowego, który wyznacza nowe standardy w zakresie prędkości, zarówno na podjazdach, jak i na zjazdach. Aby to osiągnąć, zoptymalizowano skok amortyzatora, specjalnie dopracowano geometrię, a do projektu konsekwentnie włączano wiedzę czołowych atletów. Efektem jest niezwykle wydajny rower, który łączy w sobie wydajność na podjazdach z maksymalną kontrolą i prędkością na wymagających trasach.
Kluczowym wymogiem dla układu zawieszenia jest bezpośrednie przenoszenie mocy. Nieefektywne ruchy, zwłaszcza siły boczne prostopadłe do kierunku amortyzacji, obniżają wydajność systemu.
Zintegrowanie tylnego amortyzatora z ramą ogranicza te skutki. Konstrukcja wokół tylnego amortyzatora oraz zastosowanie mocowania czopowego zwiększają sztywność i minimalizują niepożądane ruchy. Dodatkowo większe łożysko przy przegubie rury podsiodłowej pozwala na wzmocnienie konstrukcji ramy, a tym samym jeszcze większą wydajność przenoszenia mocy.
Zintegrowana konstrukcja pozwala również na umieszczenie tylnego amortyzatora głębiej w ramie. Obniża to środek ciężkości, poprawia prowadzenie i zwiększa stabilność jazdy. Jednocześnie tylny amortyzator pozostaje w pełni chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, co zapewnia utrzymanie wydajności nawet w niekorzystnych warunkach.
Spark RC jest wyposażony w innowacyjny system zawieszenia
Dostęp do tylnego amortyzatora jest wygodny dzięki klapce serwisowej w okolicy suportu rowerowego. Pozwala to na szybką i łatwą regulację reboundu, kompresji i ciśnienia powietrza. Jednocześnie znacznie ułatwia to montaż lub wymianę kabla do systemu zawieszenia TwinLoc. Efektem jest rozwiązanie szczególnie przyjazne w konserwacji, które umożliwia precyzyjne regulacje i oszczędza czas.
Spark jest wyposażony w przeprojektowany zestaw Fraser iC Combo firmy Syncros. Został on opracowany między innymi w celu eleganckiego rozwiązania złożonej integracji linek. Kokpit został zaprojektowany tak, aby linki przebiegały pod kierownicą i wzdłuż boku mostka, a następnie były niewidocznie poprowadzone przez ster rowerowy za pomocą zintegrowanych komponentów z tworzywa sztucznego. Efektem jest czysty, minimalistyczny wygląd, a jednocześnie zapobieganie załamaniom lub zagięciom linek.
Spark umożliwia regulację kąta sterowania o 0,6° — w kierunku bardziej płaskim lub bardziej stromym. Regulacja ta nie wymaga skracania linek ani odpowietrzania hamulców. Aby dokonać zmiany, wystarczy zdjąć kierownicę, obrócić ster rowerowy o 180°, a następnie ponownie zamontować kierownicę.
Sprawdzone narzędzie na tylnej osi zostało jeszcze bardziej ulepszone i od lat jest standardowym wyposażeniem roweru. Łączy ono wiele funkcji w kompaktowym narzędziu typu „wszystko w jednym” z kluczem T25, T30 i imbusem 6 mm. Dzięki tym trzem rozmiarom narzędzi osie i prawie wszystkie istotne połączenia śrubowe w rowerze można szybko i łatwo regulować lub dokręcać — przydatne w podróży i w codziennym użytkowaniu.
| Nazwa produktu: | SCOTT SPARK RC SL - Rower górski MTB z włókna węglowego - 2025 - martin green |
| Producent: | SCOTT Bikes |
| Kod pozycji: | SCB769030 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| płeć: | Dla mężczyzn |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower górski, Cross Country |
| piasty: | DT Swiss 240 | Ratchet EXP |
| szprychy: | Carbon |
| obręcze: | Carbon | Tubeless Ready | 30-622 |
| łańcuch: | SRAM CN XX SL Eagle Transmission |
| kaseta: | SRAM XX SL Eagle XS 1299 Transmission |
| dźwignia zmiany biegów rower: | SRAM AXS Rocker Pod Controller |
| przerzutka tylna: | SRAM XX SL Eagle AXS Transmission |
| suport rowerowy: | SRAM DUB PF 92 MTB |
| przełożenie zębatki: | 34 |
| korba: | SRAM XX SL Eagle AXS Transmission | Carbon | Power Meter |
| hamulce: | SRAM Motive Ultimate | 180/160mm |
| koła: | Syncros Silverton SL2 |
| model sztycy siodełka: | Rock Shox Reverb AXS |
| siodełko: | Syncros Belcarra SL 1.0 |
| kierownica: | Syncros Fraser iC SL XC Carbon |
| mostek: | Syncros Fraser iC SL XC Carbon |
| widelec: | RockShox SID Ultimate | Flight Attendant | FA Race Day | 44mm Offset |
| ster rowerowy: | Syncros - Acros | +/- 0.6° |
| rama: | Spark RC Carbon HMX SL | |
| System Zmiany Biegów (Producent): | SRAM |
| przełożenie: | 10-52 |
| Zmiana biegów: | Łańcuchy - elektroniczne |
| rodzaj hamulca: | Hamulec tarczowy |
| rozmiar koła: | 29" (622mm) |
| specjalne akcesoria rowerowe: | SRAM Powermeter |
| uchwyty: | Syncros Performance XC |
| amortyzator: | RockShox SIDLuxe Ultimate | Flight Attendant | Solo Air | 120mm |
| sztyca podsiodłowa: | Sztyca teleskopowa |
| Tylny Trójkąt: | Amortyzowany |
| skok widelca: | 120 mm |
| opony: | Maxxis Rekon Race | EXO | Tubeless Ready | 29x2.40" |
| maks. waga systemu: | 120kg |
| Uruchamianie Hamulca: | Hydrauliczne |
| Rok modelu: | 2025 |
| Kolor: | Czarny |
| konstrukcja widelca: | Klasyczny widelec amortyzowany |
| waga: | 10700g |
| kod produktu producenta: | 425324 |
| prowadzenie przewodów: | w pełni zintegrowane |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| Seria produktów: | SCOTT - Spark |
| liczba przełożeń: | 1 x 12 |
| Kształt Ramy: | Diament |
| GTIN: | 7616185218784, 7616185218791, 7616185218814 |