Model Spark RC Team łączy w sobie najwyższy poziom rozwoju technologii włókna węglowego z niespotykanym dotąd stopniem integracji oraz precyzyjnie dobraną dawką technicznej finezji. Celem było osiągnięcie większej prędkości niż kiedykolwiek wcześniej, zarówno podczas podjazdów, jak i zjazdów. W tym celu zwiększono skok amortyzatora, celowo udoskonalono geometrię i konsekwentnie wdrożono cenne uwagi najlepszych atletów cross country na świecie. Efektem jest rower, który łączy maksymalną wydajność podczas podjazdów z bezkompromisową kontrolą i prędkością na szlaku.
Podstawowym wymogiem stawianym podwoziu jest bezpośrednie przenoszenie siły. Nieefektywne ruchy, zwłaszcza obciążenia boczne poprzeczne do kierunku tłumienia, negatywnie wpływają na wydajność systemu.
Dzięki zintegrowaniu amortyzatora z ramą można zredukować te efekty. Konstrukcja wokół amortyzatora oraz zastosowanie mocowania typu trunnion zwiększają sztywność i minimalizują niepożądane ruchy. Dodatkowo większe łożysko w punkcie obrotu rury podsiodłowej pozwala na wzmocnienie struktury ramy, a tym samym jeszcze bardziej efektywne przenoszenie siły.
Zintegrowana konstrukcja pozwala również na umieszczenie amortyzatora głębiej w ramie. Obniża to środek ciężkości, poprawia prowadzenie i zwiększa stabilność jazdy. Jednocześnie amortyzator pozostaje całkowicie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu jego wydajność pozostaje niezmienna nawet w niesprzyjających warunkach.
Dostęp do amortyzatora jest wygodny dzięki klapce serwisowej w okolicy suportu. Dzięki temu można szybko i łatwo regulować rebound, kompresję i ciśnienie powietrza. Jednocześnie znacznie ułatwia to montaż lub wymianę kabla do systemu zawieszenia TwinLoc. Efektem jest rozwiązanie szczególnie przyjazne w konserwacji, które umożliwia precyzyjne regulacje i oszczędza czas.
Spark umożliwia regulację kąta sterowania o 0,6° – w zależności od potrzeb można go ustawić bardziej płasko lub bardziej stromo. Regulacja ta nie wymaga skracania linek ani odpowietrzania hamulców. Aby dokonać zmiany, wystarczy zdemontować kierownicę, obrócić ster rowerowy o 180° i ponownie zamontować kierownicę.
Sprawdzone narzędzie na osi tylnego koła zostało jeszcze bardziej ulepszone i od lat stanowi stały element wyposażenia. Łączy ono w sobie kilka funkcji w jednym kompaktowym narzędziu typu „wszystko w jednym” z końcówkami T25, T30 i 6 mm imbusem. Dzięki tym trzem rozmiarom narzędzi można szybko i łatwo regulować lub dokręcać osie oraz prawie wszystkie istotne połączenia śrubowe w rowerze – przydatne w podróży i na co dzień.
| Nazwa produktu: | SCOTT SPARK RC TEAM - Rower górski z ramą wykonaną z włókna węglowego - 2025 - cumulus white/carbon black |
| Producent: | SCOTT Bikes |
| Kod pozycji: | SCB769032 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| płeć: | Dla mężczyzn |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower górski, Cross Country |
| piasty: | Syncros |
| obręcze: | AL | Tubeless Ready | 30-622 |
| łańcuch: | SRAM CN GX Eagle Transmission |
| kaseta: | SRAM Eagle XS 1270 Transmission |
| dźwignia zmiany biegów rower: | SRAM AXS Pod |
| przerzutka tylna: | SRAM S1000 Eagle AXS Transmission |
| suport rowerowy: | SRAM DUB PF 92 |
| przełożenie zębatki: | 34 |
| korba: | SRAM S1000 Eagle Transmission |
| hamulce: | Shimano SLX M7100 | 180/160mm |
| koła: | Syncros Silverton 2.5 |
| model sztycy siodełka: | Syncros Duncan 2.0 | 10mm Offset | 31.6x400mm |
| siodełko: | Syncros Belcarra Regular 2.0 |
| owijka na kierownicę: | Syncros Performance XC |
| kierownica: | Syncros Fraser 2.0 XC | AL 6061 | Flat Bar | 8° Backsweep | 740mm |
| mostek: | Syncros XC 2.0 | -12° | 6061 AL |
| widelec: | RockShox SID 3P Air | Rush RL |
| ster rowerowy: | Syncros |
| rama: | Spark RC Carbon HMF | 12x148mm |
| System Zmiany Biegów (Producent): | SRAM |
| przełożenie: | 10-52 |
| Zmiana biegów: | Łańcuchy - elektroniczne |
| rodzaj hamulca: | Hamulec tarczowy |
| rozmiar koła: | 29" (622mm) |
| uchwyty: | Syncros Performance XC |
| amortyzator: | RockShox NUDE 5 RL3 Trunnion |
| sztyca podsiodłowa: | Sztyca sztywna |
| Tylny Trójkąt: | Amortyzowany |
| skok widelca: | 120 mm |
| opony: | Maxxis Rekon Race | EXO | Tubeless Ready | 29x2.40" |
| maks. waga systemu: | 128kg |
| Uruchamianie Hamulca: | Hydrauliczne |
| Rok modelu: | 2025 |
| Kolor: | Biały |
| konstrukcja widelca: | Klasyczny widelec amortyzowany |
| waga: | 12200g |
| kod produktu producenta: | 423161 |
| prowadzenie przewodów: | wewn. |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| Seria produktów: | SCOTT - Spark |
| liczba przełożeń: | 1 x 12 |
| Kształt Ramy: | Diament |
| GTIN: | 7616185218951 |