Całkowicie nowa konstrukcja sprawia, że Rocky Mountain Altitude jest jeszcze szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki zwiększonej sztywności i niżej położonemu środkowi ciężkości osiągi zostały podniesione na wyższy poziom. Precyzyjnie dostrojona krzywa sprężystości i skoncentrowana masa zawieszenia pozwalają rowerowi skutecznie radzić sobie z nierównościami, a koło tylne pozostaje w kontakcie z podłożem nawet pod obciążeniem. Liniowa krzywa sprężystości zapewnia wsparcie przy minimalnym niepożądanym ruchu lub sztywności. Średnie i duże wstrząsy są skutecznie amortyzowane bez utraty prędkości lub kontroli.
Każdy rozmiar ramy ma specjalne ustawienia amortyzatora. Rocky Mountain używa trzech różnych tylnych trójkątów ramy, żeby optymalnie dopasować długość tylnego trójkąta do danego rozmiaru ramy. Dzięki temu rowery z ramą w rozmiarze Small można idealnie dostosować do lżejszych rowerzystów.
Konstrukcja zawieszenia LC2R™ (Low Centre Counter Rotating) została po raz pierwszy zaprezentowana w modelu Slayer 2006, a następnie znalazła się w późniejszych modelach Slayer. W 2008 roku konstrukcja została dostosowana do popularnego roweru zjazdowego Flatline, a następnie przeniesiona do modeli Flatline przeznaczonych do Pucharu Świata. Teraz LC2R™ powraca – bardziej dopracowany niż kiedykolwiek. Konstrukcja LC2R™ zapewnia właściwości jezdne, które równoważą zmienne kinematyczne, aby zapewnić legendarne wrażenia z jazdy Rocky Mountain. Precyzyjnie dostrojone połączenie funkcji Anti-Squat oraz reaktywnej i wspomagającej krzywej zawieszenia zapewnia maksymalną przyczepność, komfort i osiągi.
| Nazwa produktu: | Rocky Mountain ALTITUDE A30 Shimano - Rower górski MTB - 2026 - 29" - czarny / czarny |
| Producent: | Rocky Mountain |
| Kod pozycji: | RMO773081 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| płeć: | Dla mężczyzn |
| materiał: | Aluminium |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower górski, Enduro |
| piasty: | Shimano TC500 Boost |
| szprychy: | 2.0 Stainless |
| obręcze: | WTB ST i30 TOUGH TCS 2.0 | 32H |
| łańcuch: | Shimano CN-M6100 |
| kaseta: | Shimano Deore |
| dźwignia zmiany biegów rower: | Shimano Deore |
| przerzutka tylna: | Shimano Deore |
| suport rowerowy: | BSA 73 |
| przełożenie zębatki: | 32 |
| korba: | Shimano Deore |
| hamulce: | Shimano MT6120 |
| model sztycy siodełka: | Tranz X +RAD1.0 Adjustable Dropper |
| siodełko: | WTB Volt 142 |
| kierownica: | Rocky Mountain AM | 780mm Width | 38mm Rise | 9° Backsweep | 5° Upsweep | 31.8 Clamp |
| mostek: | Rocky Mountain 35 AM | 0° Rise |
| widelec: | RockShox Zeb RC | 44mm Offset |
| ster rowerowy: | FSA ZS56/66 Reach Adjust |
| rama: | FORM™ Alloy | RIDE-4™ Adjustable Geometry |
| System Zmiany Biegów (Producent): | Shimano |
| przełożenie: | 10-51 |
| Zmiana biegów: | Łańcuchy - mechaniczne |
| rodzaj hamulca: | Hamulec tarczowy |
| rozmiar koła: | 29" (622mm) |
| uchwyty: | ODI Elite Pro Lock On |
| amortyzator: | Fox Float X Performance | 230x60mm |
| sztyca podsiodłowa: | Sztyca teleskopowa |
| Tylny Trójkąt: | Amortyzowany |
| skok widelca: | 170 mm |
| opony: | Maxxis Minion DHF 2.5" WT EXO / Maxxis Minion DHR II 2.4" WT EXO |
| skok zawieszenia ramy: | 160mm |
| Uruchamianie Hamulca: | Hydrauliczne |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| konstrukcja widelca: | Klasyczny widelec amortyzowany |
| kod produktu producenta: | B0502 |
| prowadzenie przewodów: | wewn. |
| Seria produktów: | Rocky Mountain - Altitude |
| liczba przełożeń: | 1 x 12 |
| Kształt Ramy: | Diament |
| GTIN: | 770416013719, 770416013696 |
| Strona producenta: | https://bikes.com/ |