Łożysko promieniowe ABEC 5 o średnicy wewnętrznej 17 mm, średnicy zewnętrznej 30 mm i szerokości 7 mm z uszczelnieniem jednowargowym o niskim współczynniku tarcia z płaskim stykiem osiowym.
Uszczelki SRS mają metalowy pierścień ustalający, który można zdjąć w sposób nieniszczący w celu konserwacji. Mają bardzo niskie tarcie i nadal stanowią skuteczną barierę przed wodą i brudem.
Łożyska ABEC 5 wykorzystują kulki ze stali chromowej klasy 5 i polerowane na lustro bieżnie ze stopu wysokowęglowego chromu 52100.
Precyzyjne kulki są okrągłe z odchyleniem 5/1000000", co odpowiada standardowi wojskowemu.
Panewki łożysk ze stopu są produkowane w procesie próżniowym, aby spełnić wysokie wymagania testów ABEC-5. Obejmują one progi hałasu przy dużych prędkościach, bardzo niskie odchylenia tolerancji dla średnicy wewnętrznej i zewnętrznej, bardzo niskie tolerancje okrągłości kulek, dokładność dopasowania bieżni i wykończenie powierzchni bieżni. Koszyk grafitowo-nylonowy jest praktycznie pozbawiony tarcia, a jednocześnie zapewnia stałe smarowanie. Luz wewnętrzny wynosi C-3, czyli tyle, o ile można przesunąć pierścień wewnętrzny w kierunku promieniowym z jednej pozycji granicznej do drugiej w stosunku do pierścienia zewnętrznego.
| Nazwa produktu: | Enduro Bearings 61903 SRS/LLB - ABEC 5 - Ball Bearing - 17x30x7mm |
| Producent: | Enduro Bearings |
| Kod pozycji: | ENO275799 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| Rodzaj łożysk: | Łożysko promieniowe, Łożysko kulkowe |
| wew. średnica łożysk Ø: | 17 mm |
| zew. średnica łożysk Ø: | 30 mm |
| Szerokość łożysk: | 7mm |
| uszczelnienie łożysk: | SRS - uszczelka jednowargowa zapewniająca kontakt osiowy z powierzchnią czołową i wyjmowanym pierścieniem zatrzaskowym |
| obciążenie statyczne łożysk: | 2121.9N |
| Rok modelu: | 2025 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| waga: | 16g |
| GTIN: | 810191011835, 811780028395, 811780028807 |
| Strona producenta: | http://endurobearings.com/ |