Wydajne przenoszenie mocy, aerodynamika i ultralekka waga w zintegrowanej konstrukcji zaprojektowanej z myślą o szybkości przez cały dzień.
Dzięki najnowocześniejszej technologii piasty i szprych oraz nowemu profilowi obręczy 40 mm jest to najlżejszy system kół, jaki kiedykolwiek opracowała firma CADEX. Szprychy Super Aero z włókna węglowego są płynnie zintegrowane z cienkimi aerodynamicznymi piastami, aby zmniejszyć wagę i opór powietrza, a technologia Dynamic Balanced Lacing ustawia szprychy pod szerokim kątem, aby ustabilizować napięcie pod obciążeniem i poprawić przenoszenie mocy. Wysokie na 40 mm obręcze karbonowe pomagają utrzymać całkowitą masę zestawu kół na poziomie zaledwie 1249 gramów, a szeroka, bezhaczykowa szerokość obręczy wynosząca 22,4 mm zapewnia lepsze wsparcie ścianki bocznej opony i lepszą kontrolę.
Ultralekkie, wytrzymałe szprychy CADEX Aero Carbon minimalizują ugięcie boczne, zapewniając bardziej efektywne przyspieszenie i zdolność pokonywania wzniesień. Specjalnie zaprojektowany kształt Aeroform zapewnia najlepsze w swojej klasie właściwości aerodynamiczne i doskonałą stabilność przy zmiennym wietrze.
Wytrzymałe, ultra twarde łożyska ceramiczne CADEX działają 1,5 razy płynniej niż stalowe łożyska kulkowe, poprawiając ogólną wydajność koła.
Zoptymalizowany przepływ powietrza od opony do obręczy poprawia aerodynamikę i stabilność obręczy dzięki ciągłemu przebiegowi włókna węglowego w porównaniu z obręczą hakową.
Precyzyjne wzmocnienie CADEX umieszcza wytrzymałe włókna węglowe tylko tam, gdzie są potrzebne, tworząc mocną, sztywną strukturę przy minimalnej wadze.
Dynamic Balanced Lacing zapewnia prawidłowe napięcie szprych pod obciążeniem dynamicznym, w przeciwieństwie do prawidłowego napięcia statycznego szprych, co poprawia sztywność i przenoszenie mocy.
Zaawansowana technologia formowania włókna węglowego umożliwia precyzyjną obróbkę powierzchni obręczy bezpośrednio w formie, eliminując potrzebę dodatkowej obróbki włókna węglowego lub nakładania naklejek.
Jednoczęściowa konstrukcja piasty i szprych Aero, w której szprychy CADEX Super Aero z włókna węglowego są płynnie połączone bezpośrednio z kołnierzem piasty Aero, tworząc jednoczęściową konstrukcję z piastą. Ta zintegrowana konfiguracja ukrywa nyple w obręczy, zapewniając jednocześnie niezależną regulację napięcia.
Precyzyjnie wykonana piasta z 48 zębami i sprężyną CADEX zapewnia ultraszybkie zatrzaskiwanie, zmniejsza straty w dziedzinie aerodynamiki i praktycznie eliminuje obciążenie łożysk, a ultra gładkie łożyska ceramiczne CADEX o niskim oporze toczenia dodatkowo zmniejszają straty mocy.
zakres dostawy:
| Nazwa produktu: | CADEX MAX 40 Tubeless Disc Koło tylne – 28" | Włókno węglowe | Hookless | Centerlock - 12x142mm - Shimano HG / SRAM XDR |
| Producent: | CADEX |
| Kod pozycji: | CDX756775 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower szosowy |
| piasty: | CADEX R3-C48 Ratchet Driver Centerlock |
| szprychy: | Super Aero Carbon |
| obręcze: | CADEX Carbon |
| układ zmiany biegów: | 11, 12, 13 |
| rozmiar koła: | 28" (622mm) |
| standard osi: | 12x142 mm (Tylne koło) |
| Wersja koła: | Tylne koło, Koło tylne < 700 g, System kół |
| Korpus wolnobiegu: | XDR (SRAM 12/13 biegów Szosa), HG L (Shimano 11/12 biegów szosowy) |
| układ hamulcowy: | Centerlock/AFS |
| rodzaj opony: | Opona składana, Montaż bezdętkowy |
| Standard zapisu rozmiarów opon (ETRTO): | 22-622 |
| szerokość obręczy: | 28mm |
| szerokość profilu wewnętrznego: | 224mm |
| wysokość profilu obręczy: | 40mm |
| układ wolnobiegu: | CADEX R3-C48 - Ratchet Driver |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 680g |
| kod produktu producenta: | 350000371 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| Układ wolnobiegu: | Grzechotka |
| GTIN: | 4713250056227 |
| Strona producenta: | https://www.cadex-cycling.com/global |