Mała waga – zaledwie 1000 g – charakteryzuje Max Aero Disc, który posiada ultralekkie szprychy z włókna węglowego z cienkimi piastami węglowymi i lekką obręczą bez haczyków, które są ukryte pod smukłymi, ultracienkimi osłonami CADEX 1K Aero. Ta konstrukcja, w której szprychy nadal mogą być napinane niezależnie od siebie, zapewnia niezrównaną wydajność aerodynamiczną i kontrolę. Przetestowany w wyścigach przez profesjonalistów z teamu Jayco AlUla i teamu Liv Jayco AlUla, jest to najlepszy aerodynamiczny system kół, który pomoże Ci zaoszczędzić sekundy w najbardziej wymagających wyścigach czasowych i triathlonach oraz pracować nad nowymi rekordami.
Wysokiej jakości tkanina z włókna węglowego z wiązkami 1000 włókien, tkana w dwóch kierunkach, zapewniająca gładszą powierzchnię i mniejszą wagę.
Unikalne szprychy karbonowe o specjalnej konstrukcji aerodynamicznej zapewniają doskonałe właściwości aerodynamiczne, wysoką stabilność przy bocznym wietrze i wyjątkowo niską wagę.
Wytrzymałe, ultra twarde łożyska ceramiczne CADEX działają 1,5 razy płynniej niż łożyska kulkowe ze stali, poprawiając ogólną wydajność koła.
Zoptymalizowany przepływ powietrza od opony do obręczy poprawia aerodynamikę i stabilność obręczy dzięki ciągłemu przebiegowi włókna węglowego w porównaniu z obręczą hakową.
Precyzyjne wzmocnienie CADEX umieszcza wytrzymałe włókna węglowe tylko tam, gdzie są potrzebne, tworząc mocną, sztywną strukturę przy minimalnej wadze.
Precyzyjnie wykonana piasta CADEX R3-C40 Aero znacznie zmniejsza obciążenie łożysk, a łożyska ceramiczne CADEX generują 1,5 razy mniej tarcia niż łożyska stalowe.
Dynamic Balanced Lacing zapewnia prawidłowe napięcie szprych pod obciążeniem dynamicznym, w przeciwieństwie do prawidłowego napięcia statycznego szprych, co poprawia sztywność i przenoszenie mocy.
| Nazwa produktu: | CADEX Max Aero Disc Tubeless Koło tylne – 28" | Włókno węglowe | Hookless | Centerlock - 12x142mm - Shimano HG / SRAM XDR |
| Producent: | CADEX |
| Kod pozycji: | CDX756778 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower szosowy, Jazda na czas, Triathlon |
| piasty: | CADEX R3-C40 - Ratchet Driver - Centerlock |
| obręcze: | Ultralight 1K Carbon |
| układ zmiany biegów: | 11, 12, 13 |
| rozmiar koła: | 28" (622mm) |
| standard osi: | 12x142 mm (Tylne koło) |
| Wersja koła: | Tylne koło, Koło tylne > 900 g, System kół |
| Korpus wolnobiegu: | XDR (SRAM 12/13 biegów Szosa), HG L (Shimano 11/12 biegów szosowy) |
| układ hamulcowy: | Centerlock/AFS |
| rodzaj opony: | Opona składana, Montaż bezdętkowy, Bęzdętkowe UST |
| Standard zapisu rozmiarów opon (ETRTO): | 22-622 |
| szerokość obręczy: | 28.4mm |
| szerokość profilu wewnętrznego: | 22.4mm |
| cechy specjalne koła: | Koło tarczowe |
| układ wolnobiegu: | CADEX R3-C40 - Ratchet Driver |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 1000g |
| kod produktu producenta: | 350000419 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| Wersja z obciążeniem: | Shimano HG |
| Układ wolnobiegu: | Grzechotka |
| GTIN: | 4713250069111 |
| Strona producenta: | https://www.cadex-cycling.com/global |