Siodełko łączy płaski profil i opływowy kształt wysokowydajnego siodełka wyścigowego z ukierunkowanym komfortem strefowym wyściółki ADAPTIVE drukowanej w 3D. Arione ADAPTIVE zapewnia zrównoważone wsparcie od przedniej do tylnej części dla rowerzystów, którzy stawiają na pełną swobodę ruchów i aerodynamiczną pozycję ciała. Całość dopełnia wzmocniona włóknem węglowym nylonowa skorupa oraz lekka szyna z włókna węglowego.
Wyściółka drukowana w 3D
Wykładzina Adaptive drukowana w 3D rozszerza teraz rodzinę produktów Antares i jest idealnym uzupełnieniem dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowego, długotrwałego komfortu w niskoprofilowym siodełku wyczynowym, które zapewnia bardziej bezpośrednie wyczucie optymalnej wydajności pedałowania i przenoszenia siły.
Szybkie linie, szybka jazda
Arione to wysokowydajne siodełko roweru szosowego zaprojektowane z myślą o prędkości. Dzięki płaskiemu profilowi i wydłużonemu, opływowemu kształtowi jest to najdłuższe siodełko w asortymencie Fizik, zapewniające dużą swobodę ruchu w przód i w tył, co wspiera mocne pedałowanie i zmianę pozycji podczas intensywnych wyścigów szosowych i jazdy na czas. Idealny do agresywnej, aerodynamicznej jazdy, Arione pomaga kolarzom utrzymać optymalną pozycję, minimalizując nacisk i maksymalizując wydajność – niezależnie od tego, czy startujesz w sprincie do mety, czy jedziesz w pozycji aerodynamicznej w samotnej ucieczce.
Przetestowane w laboratorium, sprawdzone na drodze
Technologia ta oferuje biomechanikom i inżynierom niespotykane dotąd możliwości: mogą oni rozmieszczać na siodełku kilka stref i indywidualnie regulować każdą z nich. W ten sposób poszczególne strefy funkcjonalne są ze sobą zharmonizowane pod względem właściwości amortyzacyjnych i zachowania mechanicznego oraz płynnie zintegrowane. Efektem jest zmniejszenie szczytowych wartości nacisku o 60% oraz lepszy rozkład ciężaru, co zapewnia większy komfort na całej powierzchni siedzenia.
| Nazwa produktu: | Fizik Vento Arione R1 Adaptive Siodełko - 135mm |
| Producent: | Fizik Parts |
| Kod pozycji: | FIZ758107 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| płeć: | Dla mężczyzn, Unisex |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower szosowy |
| rodzaj zacisku sztycy do prętów: | owalne szyny |
| Cechy siodełka: | bez odciążenia / wycięcia, Open Saddle Cover, technologia 3D |
| Pokrowiec siodełka - materiał: | Materiał syntetyczny |
| Pręty siodełka - materiał: | Włókno węglowe |
| średnica pręta siodełka: | 7x9 |
| długość x szerokość: | 284 x 135mm |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 184g |
| kod produktu producenta: | 70G9D00A0P002 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| GTIN: | 8021890647740 |
| Strona producenta: | http://www.fizik.it |