Wyprawy alpejskie w śniegu i lodzie lub zimowe wędrówki w ekstremalnych warunkach – model Dura 10R zapewnia maksymalną izolację cieplną i wytrzymałość przy zachowaniu najwyższego komfortu. Jest idealnym towarzyszem przygód w surowych i trudnych warunkach oraz dla wszystkich, którzy szybko marzną w nocy.
Sprawdzona technologia EXPED DOWNMAT TECHNOLOGY™ charakteryzuje się izolacją puchową o gęstości 700 cuin RDS. Dzięki temu ciepło jest efektywnie magazynowane, a mata pozostaje lekka. Aby zapewnić równomierną izolację, w każdej komorze powietrznej znajduje się tzw. woreczek na puch. Składa się on z trzech części, które zapobiegają przesuwaniu się puchu wewnątrz materaca. Komfort leżenia we wszystkich naszych materacach trekkingowych zapewnia Cradle Comfort™: zewnętrzne komory powietrzne biegnące wzdłuż są lekko podwyższone, co zapewnia jeszcze lepszą stabilność na materacu.
Materiał wierzchni, pochodzący z recyklingu i posiadający certyfikat bluesign®, jest przyjemny w dotyku, a jednocześnie wytrzymały. Dzięki dwóm zaworom typu Flat Valve materac można bez wysiłku napompować i równie szybko opróżnić – są one solidne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Dołączona pompka
| Nazwa produktu: | Exped Dura 10R Mata izolacyjna - LW - Long Wide - moraine |
| Producent: | Exped |
| Kod pozycji: | EPD760653 |
| aktywność: | Outdoor, Trekking, Aktywność wysokogórska, Sporty zimowe |
| płeć: | Unisex |
| materiał: | Kompozyt |
| wymiary (dł./szer./wys.): | 1970/650/100mm |
| zalecany wzrost ciała: | 197cm |
| wymiary opakowania (dł./szer./wys.): | 270/180/180mm |
| pora roku: | Zima, Produkt całoroczny |
| izolacja: | Puch |
| opór cieplny (wartość R): | 10 |
| Liczba osób: | 1 |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 1290g |
| kod produktu producenta: | 7640423641577 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| Zrównoważony rozwój: | bluesign®, RDS – Standard odpowiedzialnego pozyskiwania puchu |
| Wersja maty do spania: | Karimata |
| GTIN: | 7640423641577 |
| Strona producenta: | exped.com |