Wodoodporny plecak Whiteout 45 został wykonany z wyjątkowej tkaniny ripstop UHMPE posiadającej certyfikat bluesign©. Ten niezwykle odporny na ścieranie i rozdarcia oraz promieniowanie UV materiał sprawia, że jest to idealny towarzysz podczas uprawiania sportów górskich i wypraw. Dzięki nieco większej pojemności nadaje się również na kilkudniowe wyprawy.
Plecak ten łączy w sobie minimalistyczne wyposażenie i wodoodporną konstrukcję z zamknięciem typu roll-top oraz niezwykle lekkim materiałem. Szwy są uszczelnione taśmą, a tkanina laminowana folią TPU wytrzymuje słup wody o wysokości 20 000 mm.
Specjalne rozmieszczenie uchwytów na czekan zapewnia stabilne mocowanie sprzętu lodowego. Zewnętrzna kieszeń zapinana na zamek błyskawiczny oferuje miejsce na mniejsze przedmioty oraz minimalne możliwości mocowania sprzętu za pomocą łańcuchów typu „daisy chain”.
System nośny jest celowo minimalistyczny i lekki, a odpinany, wyściełany pas biodrowy zapewnia lepsze trzymanie. Wyjmowana wkładka pleców z wyściółką EVA może w razie potrzeby służyć jako mata do siedzenia podczas biwakowania.
| Nazwa produktu: | Exped Whiteout 45 Plecak - M - white |
| Producent: | Exped |
| Kod pozycji: | EPD760698 |
| płeć: | Unisex |
| aktywność: | Outdoor, Aktywność wysokogórska |
| materiał: | Kompozyt |
| maks. ładowność: | 15kg |
| Objętość: | 45l |
| tkanina tekstylna: | Materiały syntetyczne |
| Dostęp do głównej przegrody: | Góra |
| Zamknięcie głównej przegrody: | Rolltop |
| długość tylnej części: | 48-52cm |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| Kolor: | Biały |
| waga: | 540g |
| kod produktu producenta: | 7640277843158 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| Torba - Styl: | Plecak |
| Torba - Przeznaczenie i cechy: | Wodoodporność |
| GTIN: | 7640277843158 |
| Strona producenta: | exped.com |