Grupa Super Record 2x12-biegowa ucieleśnia w najwyższym stopniu wiedzę technologiczną i potencjał rozwojowy Campagnolo. Grupa ta została opracowana dla wszystkich tych, którzy chcą wyposażyć swój rower w to, co prestiżowa włoska marka ma do zaoferowania pod względem wydajności i wyjątkowości. Ulepszanie czegoś, co już jest punktem odniesienia, wymaga, aby nie zaniedbać nawet najmniejszego szczegółu.
Poszczególne komponenty są niezwykle lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. To nie tylko te dwa aspekty sprawiają, że Super Record jest okrętem flagowym zdolności Campagnolo do innowacji; technologie, materiały i umiejętności, z jakimi grupa jest produkowana, podnoszą ją do własnej kategorii.
W modelu Power L mechanizm korbowy Super Record Carbon, przycięty dla maksymalnej wydajności, spotyka się z technologią miernika mocy Gen 3 o wysokiej rozdzielczości firmy Stages. Tensometr opracowany specjalnie dla ramion korby Campagnolo mierzy moc rowerzysty z maksymalną dokładnością. Dzięki zoptymalizowanej sile sygnału, wstępnie zamontowany czujnik zapewnia również płynną transmisję danych przez Bluetooth i ANT+ oraz płynnie integruje się z eleganckim designem 2x12-biegowego mechanizmu korbowego o niskiej masie dodatkowej wynoszącej zaledwie 15 gramów.
Maksimum innowacji dla maksymalnej sztywności i precyzji zmiany przełożeń
Karbonowy mechanizm korbowy Campagnolo Super Record 2x12-biegowy, którego waga została zmniejszona za pomocą "Hollow Technology", wykorzystuje system blokowania Ultra Torque z tytanowym wałem do bezstratnego przenoszenia mocy. Mechanizm korbowy może być montowany we wszystkich modelach ram, zarówno z hamulcami tarczowymi, jak i obręczowymi, ponieważ optymalizuje linię łańcucha w ramach o szerokości tylnej instalacji 130, 135 lub 142 mm bez uszczerbku dla współczynnika Q.
Zastosowanie ceramicznych łożysk kulkowych CULT gwarantuje płynną pracę typową dla Campagnolo. Innowacyjny kształt zewnętrznej tarczy i wyprofilowany sworzeń gwarantują szybką i cichą zmianę przełożeń. Ponadto symetryczny kształt zęba na wewnętrznej tarczy poprawia stabilność podczas krzyżowania się łańcucha.
Dzięki zwiększonemu wykorzystaniu włókien węglowych w ramionach korby z podwójnym standardowym okręgiem śrub (112 i 145 mm), waga została zmniejszona. Tarcze są mocowane za pomocą ośmiu śrub, co zwiększa sztywność komponentu.
Różna liczba sworzni dla każdej z trzech gradacji (50/34, 52/36 i 53/39 zębów) optymalizuje ich zachowanie, a tym samym ułatwia zmianę biegu na wyższy. Co więcej, odciążenie zewnętrznych tarcz łańcucha upraszcza redukcję biegów w martwych strefach ruchu pedałowania, a tym samym poprawia osiągi.
Materiał:
Ramiona korby: Włókno węglowe
Tarcze: aluminium
Oś: Tytan
Waga (dane producenta):
ok. 633 gramów (172,5 mm | 50/34 zęby | wraz z czujnikiem miernika mocy)
Zakres dostawy: mechanizm korbowy ze zintegrowanym czujnikiem miernika mocy i baterią (bateria guzikowa CR2032)
| Nazwa produktu: | Campagnolo Super Record / Stages L Powermeter Crankset - 2x12-speed - 50/34 Teeth |
| Producent: | Campagnolo |
| Kod pozycji: | CAM527976 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower szosowy |
| liczba biegów - przód: | 2 |
| układ zmiany biegów: | 12 |
| profil osi suportu: | Ultra-Torque / K-Type - 25 mm |
| wersja zębatki: | okrągła |
| mocowanie zębatki: | konwencjonalne |
| Rok modelu: | 2025 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 633g |
| kod produktu producenta: | FC21-SR12040SPL (170 mm) FC21-SR12240SPL (172.5 mm) FC21-SR12540SPL (175 mm) |
| Seria produktów: | Campagnolo - Super Record |
| Bolt Circle Diameter: | 112, 145 |
| Wersja Miernik Mocy: | Korba / Ramię Korby, Pomiar jednostronny |
| GTIN: | 8053340458132, 8053340458163, 8053340458194 |
| Strona producenta: | http://www.campagnolo.com |