The radical, modern geometry with long reach and super flat steering angle makes the
With the big 29" wheels you roll over everything without thinking twice, but at the same time you get the wonderful feeling of being connected to the trail that only a hardtail can offer. You don't need a full suspension bike to be fast on the climbs and have fun on the descents!
| Nazwa produktu: | NS Bikes ECCENTRIC CROMO - 29" Mountain Bike - 2022 - red |
| Producent: | NS Bikes |
| Kod pozycji: | NBI552283 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Stal |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower górski, All-Mountain |
| piasty: | NS Rotary 15x110mm Disc | NS Rotary Cassette 12x148mm Disc |
| obręcze: | Octane One Solar 29” | 32h |
| łańcuch: | Shimano |
| kaseta: | Sunrace CSMZ800 |
| dźwignia zmiany biegów rower: | Shimano Deore M6100 |
| przerzutka tylna: | Shimano Deore M6100 |
| suport rowerowy: | Shimano BSA 73mm |
| przełożenie zębatki: | 32 |
| korba: | Shimano Deore FCMT5101 | 170mm |
| hamulce: | Shimano MT410 | 180mm |
| model sztycy siodełka: | X-Fusion Manic | internal 125, 150mm |
| siodełko: | Octane One Rocket 2 | CrMo hollow rail |
| kierownica: | NS Bikes Bar 31.8 | 780mm | 20mm rise |
| mostek: | NS Bikes Tone 31.8 | 45mm |
| widelec: | Rock Shox Recon | 1.5" |
| ster rowerowy: | GW | IS42/IS52 |
| rama: | NS Bikes 4130 cromoly | Tange Eccentric Tube |
| System Zmiany Biegów (Producent): | Shimano |
| przełożenie: | 11-51 |
| Zmiana biegów: | Łańcuchy - mechaniczne |
| rodzaj hamulca: | Hamulec tarczowy |
| rozmiar koła: | 29" (622mm) |
| uchwyty: | NS Bikes Hold Fast |
| sztyca podsiodłowa: | Sztyca teleskopowa |
| Tylny Trójkąt: | bez Amortyzacji |
| skok widelca: | 140 mm |
| opony: | Maxxis DHF EXO/TR 29x2.5" WT | Maxxis Aggressor EXO/TR 29x2.5" WT |
| Uruchamianie Hamulca: | Hydrauliczne |
| Rok modelu: | 2022 |
| Kolor: | Czerwony |
| konstrukcja widelca: | Klasyczny widelec amortyzowany |
| waga: | 13900g |
| prowadzenie przewodów: | zewn. |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| GTIN: | 2019090013232, 2019090013249, 2019090013225 |
| Strona producenta: | http://www.ns-bikes.com |