Cała uwaga skupia się na wyborze właściwej linii, dokładnego punktu hamowania i precyzyjnego ruchu kierownicą. Cały stres codziennego życia znika, czujesz się wolny i słyszysz tylko precyzyjny dźwięk wolnego koła. Opona E 1900 SPLINE została opracowana właśnie z myślą o takich chwilach na rowerze enduro. Sprawdzona aluminiowa obręcz, system wolnobiegu Ratchet LN i ręcznie łączone stalowe szprychy zapewniają niezawodność, której potrzebujesz.
Koła 1900 SPLINE to podstawowy model w ofercie DT Swiss MTB. Celem tej gamy produktów jest zapewnienie jak największej liczbie rowerzystów górskich kół, na których mogą polegać. Aby zwiększyć i tak już wysoką niezawodność tych ręcznie wykonanych kół, koło 1900 SPLINE jest wyposażone w system wolnobiegu Ratchet LN.
Oprócz zapewnienia legendarnego dźwięku tylnych piast DT Swiss, tarcza zapadkowa jest również odpowiedzialna za bardzo cenioną niezawodność systemu freehub. W porównaniu do piasty z zapadką, system zapadkowy oferuje wyższą niezawodność podczas zazębiania dzięki większej powierzchni styku. Siły mogą być równomiernie rozłożone na większych obszarach i osiągane są mniejsze obciążenia szczytowe. Rezultatem jest większa niezawodność i dłuższa żywotność - co pozwala rowerzystom skoncentrować się na tym, co najważniejsze.
Opony bezdętkowe oferują kilka decydujących zalet w porównaniu z konwencjonalnym połączeniem opony i dętki. Opona może być eksploatowana przy niższym ciśnieniu bez ryzyka ukąszenia przez dętkę, dzięki czemu zapewnia lepszą przyczepność. Niższe ciśnienie zapewnia również bardziej komfortową jazdę. Brak dętki oznacza brak tarcia między dętką a oponą, a tym samym mniejsze opory toczenia podczas jazdy w terenie i pokonywania przeszkód.
Nyple szprych DT Pro Lock zapobiegają samoczynnemu poluzowaniu się połączenia szprychy z nyplem. Opatentowany dwuskładnikowy klej jest wstrzykiwany w gwint nypla, co umożliwia budowę niezwykle wytrzymałych kół. Po wkręceniu nypli klej jest aktywowany, a następnie całkowicie twardnieje. Wielokrotne centrowanie jest możliwe bez żadnych problemów, chociaż siła kleju zmniejsza się nieznacznie przy każdym ponownym centrowaniu.
Zakres dostawy: zestaw kołowy, taśma do obręczy bezdętkowych i zawory bezdętkowe
| Nazwa produktu: | DT Swiss E 1900 SPLINE Wheelset - 29" | 30mm | Clincher | Centerlock - 15x110mm Boost | 12x148mm Boost |
| Producent: | DT Swiss |
| Kod pozycji: | DTS559915 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Aluminium |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower górski, Enduro |
| piasty: | DT Swiss 370 |
| szprychy: | DT Swiss Champion |
| układ zmiany biegów: | 9, 10, 11, 12 |
| rozmiar koła: | 29" (622mm) |
| ASTM: | Kategoria 4 |
| standard osi: | 15x110 mm Boost (Przednie koło), 12x148 mm (Boost) |
| Wersja koła: | Zestaw kół, Zestaw kół > 1700 g, Standardowe koło |
| Korpus wolnobiegu: | HG M (Shimano 7-10 biegów, MTB 11 biegów), XD (SRAM 11/12 biegów MTB), Micro Spline (Shimano 12 biegów MTB) |
| układ hamulcowy: | Centerlock/AFS |
| rodzaj opony: | Opona drutowa, Opona składana, Montaż bezdętkowy |
| Standard zapisu rozmiarów opon (ETRTO): | 30-622 |
| średnica otworu wentyla: | 6.5mm |
| szerokość obręczy: | 35mm |
| szerokość profilu wewnętrznego: | 30mm |
| wysokość profilu obręczy: | 20mm |
| maks. waga systemu: | 130kg |
| nyple: | DT Pro Lock | Squorx Pro Head |
| układ wolnobiegu: | Ratchet LN 18 |
| Rok modelu: | 2024 |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 2113g |
| kod produktu producenta: | W0E1900BEIXSA18815 | W0E1900TED2SA18816 | W0E1900TEDLSA18817 | W0E1900TEDRSA18818 |
| Liczba otworów na szprychy: | 28 |
| Układ wolnobiegu: | Grzechotka |
| Seria produktów: | DT Swiss - E 1900 |
| Strona producenta: | http://www.dtswiss.com |