Niezależnie od tego, czy chcesz zręcznie omijać drzewa na wąskich singletrackach w Massa Marittima, czy pędzić z dużą prędkością przez profilowane zakręty w bike parku w Sölden: dzięki systemowi VariGrip, składającemu się z kierownicy i dopasowanych chwytów, nie ma problemu. System VariGrip pozwala na regulację szerokości kierownicy w zaledwie kilku prostych krokach. Dostępne są różne wersje lekkiej kierownicy z włókna węglowego Advanced VGS: od Cross Country do All Mountain – wersja wąska o szerokości 710–760 mm oraz od Enduro do Downhill – wersja szeroka o szerokości 760–810 mm. Te dwie kierownice z włókna węglowego Advanced VGS są dostępne z podwyższeniem 10, 25 i 40 mm.
Podczas opracowywania systemu VariGrip priorytetami były prostota i funkcjonalność. Został on zrealizowany przy użyciu dwóch części gwintowanych, które są trwale wbudowane w kierownicę i uchwyt. Pozwala to na płynne przesuwanie uchwytu o 25 mm w każdą stronę. Ponadto rogi rowerowe Newmen VGS posiadają specjalne, wzmocnione rękawy gwintowane, które zapewniają niezbędną stabilność nawet przy maksymalnej szerokości kierownicy. Skala z podziałką co 5 mm na kierownicy oraz zacisk uchwytu z kluczem imbusowym 3 mm sprawiają, że regulacja jest dziecinnie prosta i bezpieczna, nawet w terenie.
Kierownica z włókna węglowego Advanced VariGrip jest idealna dla kolarzy, którzy lubią eksperymentować z różnymi szerokościami, a także do rowerów wypożyczalniczych i flot rowerów demonstracyjnych. Oczywiście działa ona wyłącznie z chwytami Newmen VariGrip.
| Nazwa produktu: | Newmen Advanced 318.25 VGS MTB Riser Handlebar - 760-810mm |
| Producent: | Newmen |
| Kod pozycji: | NWM701043 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower górski |
| Średnica mocowania kierownicy Ø: | 31,7 / 31,8mm |
| Układ kierownicy: | Kierownica gięta ze wzniosem (Riser) |
| Właściwości kierownicy: | Zagięcie Backsweep, Uniesienie |
| szerokość chwytu: | 760 mm, 780 mm, 800 mm, 785 mm, 805 mm, 770 mm, 790 mm, 810 mm |
| Zagięcie Backsweep: | 8° |
| uniesienie: | 25mm |
| uniesienie: | 8° |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 235g |
| kod produktu producenta: | 90161 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| GTIN: | 4054571042644 |
| Strona producenta: | http://www.newmen-components.de/de/ |