Niezależnie od tego, czy pokonujesz wąskie singletracki wśród drzew w Massa Marittima, czy pędzisz z dużą prędkością po profilowanych zakrętach w bike parku w Sölden: z systemem VariGrip – składającym się z kierownicy i dopasowanych chwytów – nie ma problemu. System VariGrip umożliwia regulację szerokości kierownicy bez konieczności jej skracania. Dostępne są dwie wersje aluminiowych kierownic MTB z systemem VariGrip: wąska wersja o szerokości 710–760 mm do rowerów XC i trailowych oraz wersja szeroka (760–810 mm) do enduro i downhillu. Te dwie aluminiowe kierownice Evolution SL VGS są opcjonalnie dostępne z podwyższeniem 10, 25 i 40 mm.
Podczas opracowywania systemu VariGrip postawiono na prostotę i funkcjonalność. Został on zrealizowany za pomocą dwóch części gwintowanych, które są trwale wtopione w kierownicę i uchwyt. Pozwala to na płynną regulację uchwytu o 25 mm z każdej strony. Ponadto rogi rowerowe Newmen VGS posiadają specjalne, wzmocnione rękawy gwintowane, które zapewniają niezbędną stabilność nawet przy maksymalnej szerokości kierownicy. Skala z podziałką co 5 mm na kierownicy oraz zacisk uchwytu z kluczem sześciokątnym 3 mm sprawiają, że regulacja jest bardzo łatwa i bezpieczna, nawet w terenie. Kierownica z aluminium Evolution SL VariGrip jest idealna dla kolarzy, którzy lubią eksperymentować z różnymi szerokościami, a także do rowerów wypożyczalniczych i flot rowerów demonstracyjnych. Oczywiście działa ona wyłącznie z chwytami Newmen VariGrip.
| Nazwa produktu: | Newmen Evolution SL 318.10 VGS MTB Flatbar Handlebar - 710-760mm |
| Producent: | Newmen |
| Kod pozycji: | NWM701051 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Aluminium |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower górski |
| Średnica mocowania kierownicy Ø: | 31,7 / 31,8mm |
| Układ kierownicy: | Płaska kierownica |
| Właściwości kierownicy: | Zagięcie Backsweep, Uniesienie |
| szerokość chwytu: | 720 mm, 740 mm, 760 mm, 725 mm, 710 mm, 730 mm, 750 mm, 735 mm |
| Zagięcie Backsweep: | 8° |
| uniesienie: | 10mm |
| uniesienie: | 8° |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolekcja: | Produkty całoroczne |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 277g |
| kod produktu producenta: | 90155 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| GTIN: | 4054571042668 |
| Strona producenta: | http://www.newmen-components.de/de/ |