Duke Baccara X 42 to obręcze z włókna węglowego, które nadają się do użytku na szosie, podczas długodystansowych przejażdżek i zawodów oraz są zatwierdzone przez UCI. Są wszechstronne na wszystkich rodzajach dróg i mają wewnętrzną szerokość 23 mm i wysokość 42 mm.
Technologia SLR2 zmniejsza wagę o 50 g w porównaniu z poprzednim modelem. Proces ten umożliwia lepsze filtrowanie drgań. Profil obręczy został przeprojektowany, aby poprawić aerodynamikę i stabilność we wszystkich warunkach wietrznych.
Zewnętrzna szerokość została zwiększona do 29,4 mm, ma nowy kształt UV i zmniejsza opór powietrza.
Otwory w obręczy znajdują się poza środkiem (przesunięte o 2 mm), co pozwala na szczelniejsze zamknięcie osłony szprych. Dzięki temu obręcz jest bardziej stabilna i zwiększa sztywność boczną koła. Naprężenie szprych po obu stronach jest bardziej zrównoważone, co gwarantuje większą trwałość koła. Rezultat: większa sztywność i trwałość.
Większa szerokość haka wynosząca 23 mm zapewnia większą objętość opon oraz poprawia komfort i przyczepność bez utraty osiągów.
Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem wymagań rowerów szosowych i gravelowych:
Optymalizacja aerodynamiczna dzięki CFD (Computational Fluid Dynamics)
Kontrolowane ugięcie pionowe i odbicie
Zoptymalizowana szerokość wewnętrzna
Maksymalizuje objętość i wydajność opony
Proces lakierowania bez użycia farby
Asymetryczne sznurowanie
| Nazwa produktu: | DUKE Baccara X 42 SLR2 Obręcz - 28" | Carbon | Tubeless | Disc - 24 Otwory - UD |
| Producent: | DUKE Racing Wheels |
| Kod pozycji: | DKE732331 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower szosowy |
| rodzaj hamulca: | Hamulec tarczowy |
| rozmiar koła: | 28" (622mm) |
| rodzaj opony: | Opona drutowa, Opona składana, Montaż bezdętkowy |
| ERD - średnica obręczy Ø: | 558mm |
| dopasowane wymiary opon: | 25-53mm |
| maks. naprężenie szprych: | 1200N |
| otwory: | brak |
| szerokość obręczy: | 29.4mm |
| szerokość profilu wewnętrznego: | 23mm |
| wysokość profilu obręczy: | 42mm |
| maks. waga systemu: | 120kg |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 370g |
| Liczba otworów na szprychy: | 24 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| GTIN: | 3701517708652 |
| Strona producenta: | http://www.duke-racingwheels.com/?lang=en |