Oświetlenie, sztywność i wytrzymałość. Obręcz Lucky Jack SLS5 to okręt flagowy serii obręczy XC z włókna węglowego od DUKE Racing Wheels. Cecha szczególna: koncepcja 6TERS z różnymi profilami dla przedniego i tylnego koła zapewnia większą wydajność na szlakach. Obręcze te są również używane przez wielu kolarzy podczas Pucharu Świata XCO.
Lucky Jack SLS5 jest teraz o 10% zapalniczka niż poprzednia generacja, a także oferuje o 15% większą zgodność pionową. Ultralekka, a jednocześnie wytrzymała, oferuje jeszcze bardziej dynamiczną jazdę i niezrównany komfort na najbardziej wymagających szlakach. Dostępny w dwóch szerokościach wewnętrznych i trzech opcjach wagi, jest doceniany przez czołowych zawodników Pucharu Świata, takich jak Loana Lecomte, Kate Courtney, Jordan Sarrou, Titouan Carod i David Valero.
Proces SLS5 (Super Light Series 5) łączy zoptymalizowane układy włókien węglowych z ekskluzywną żywicą klasy lotniczej. O 10% zapalniczka niż odpowiednik SLS4. O 15% większa podatność pionowa dla lepszej dynamiki. Zwiększona odporność na obciążenia boczne i uderzenia pionowe. Lepsze tłumienie drgań dla większego komfortu i kontroli.
Aby sprostać różnym wymaganiom stawianym przednią i tylną częścią roweru górskiego, koncepcja 6TERS wykorzystuje zróżnicowaną konstrukcję przedniego i tylnego koła. Podczas gdy obręcz przeznaczona dla przedniego koła powinna być odpowiednio szersza, dla tylnego koła zastosowano zmniejszony przekrój. Podczas gdy przyczepność, niska waga, sztywność i zwrotność są najważniejszymi czynnikami z przodu, komfort, trwałość i wydajne przenoszenie mocy są decydującymi parametrami z tyłu.
Dzięki offsetowi można zwiększyć sztywność boczną i stabilność koła bez dodatkowej wagi. Otwory w obręczach są umieszczone poza środkiem, co optymalizuje kąty usztywnienia i sprawia, że koło jest mocniejsze i sztywniejsze. Ponadto offset poprawia równowagę między naprężeniem szprych po stronie napędowej i przeciwnej, a także trwałość w dłuższej perspektywie.
System "Burp-Free" utrzymuje stopkę opony w bezpiecznej pozycji niezależnie od ciśnienia w oponie i warunków podłoża. Zapobiega to zsunięciu się opony z obręczy nawet przy maksymalnej prędkości. Ponieważ opona nie jest przesuwana na boki w kierunku środka obręczy, nie ma ryzyka nagłej utraty powietrza nawet podczas pokonywania zakrętów.
Ściany boczne obręczy są wzmocnione, aby zapobiec przecięciu opony w razie uderzenia.
Obróbka powierzchni bez użycia farby. Zmniejsza emisję lotnych związków organicznych i pyłu węglowego podczas produkcji. Bardziej odporna na zarysowania, naturalnie błyszcząca powierzchnia.
Konstrukcja obręczy kompatybilna z systemem bezdętkowym tubeless. Zgodność ze standardami UST i Tubeless Ready. Kompatybilna również z oponami typu clincher/tubular.
Konstrukcja obręczy bez haków. Zapalniczka lżejsza od konwencjonalnych obręczy z hakami. Zwiększa objętość powietrza w oponie, a tym samym poprawia komfort i przyczepność przy niższym ciśnieniu w oponie. Sprawdzona technologia DUKE od 2011 r.
* Obręcze bez haków są specjalnie zaprojektowane do użytku z oponami bezdętkowymi. Możliwa jest również jazda z dętką na oponie przystosowanej do systemu bezdętkowego tubeless. Nie zaleca się jednak stosowania klasycznych opon typu clincher lub opon składanych.
| Nazwa produktu: | DUKE Lucky Jack SLS5 350 Obręcz - 29" | Carbon | Tubeless | Hookless | Disc - 31mm - 28 Otwory - UD |
| Producent: | DUKE Racing Wheels |
| Kod pozycji: | DKE732357 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower górski, Cross Country |
| rodzaj hamulca: | Hamulec tarczowy |
| rozmiar koła: | 29" (622mm) |
| rodzaj opony: | Opona drutowa, Opona składana, Montaż bezdętkowy |
| ERD - średnica obręczy Ø: | 599mm |
| dopasowane wymiary opon: | 53-71mm |
| Standard zapisu rozmiarów opon (ETRTO): | 31-622 |
| maks. naprężenie szprych: | 1200N |
| otwory: | brak |
| szerokość obręczy: | 37.3mm |
| szerokość profilu wewnętrznego: | 31mm |
| wysokość profilu obręczy: | 20mm |
| maks. waga systemu: | 120kg |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 350g |
| Liczba otworów na szprychy: | 28 |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| GTIN: | 3701517738932 |
| Strona producenta: | http://www.duke-racingwheels.com/?lang=en |