Od ponad 20 lat SON jest synonimem najwyższej jakości oświetlenia z piastą z dynamem.
W tym komplecie kół SON łączy piastę z dynamem 29S z wysokiej jakości obręczami i szprychami.
Pojawił się nowy model Dynamo: SON 29 S jest tak smukły i wąski, że trudno uwierzyć, iż jest to Dynamo. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji generatora standardowe wartości znamionowe 6 V / 3 W są osiągane przy stosunkowo niskiej prędkości obrotowej. Dzięki temu spełnia on również wymagania niemieckiego kodeksu drogowego (StVZO) dla kompletów kół 29". Umożliwia to uzyskanie szczególnie wysokiej wydajności inteligentnej elektroniki ładowania.
Technika szprychowania z prostymi szprychami (straight-pull) jest optymalna pod względem stosunku sztywności/wytrzymałości do wagi. Strona tarczy jest szprychowana stycznie, a strona mocowania promieniowo lub stycznie. Dostępne są trzy wersje z 32 równymi (16:16) lub 24 nierównymi (16:8), a także równymi (12:12) liczbami szprych.
Wersja standardowa posiada zintegrowaną wtyczkę koncentryczną do wtyku koncentrycznego SON. Adapter umożliwia wygodne i bezpieczne połączenie z piastą z dynamem SON. Dzięki wtykowi koncentrycznemu kabel reflektora można łatwo podłączać i odłączać podczas montażu i demontażu kompletu kół. Dostępna jest również wersja samokontaktowa.
| Nazwa produktu: | SON 29 S | Mavic A 1022 - Koło przednie z dynamem w piastie - Straightpull - CenterLock - 12x100 mm - 8:16 promieniowy / styczny |
| Producent: | SON |
| Kod pozycji: | SON754582 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Aluminium |
| Przeznaczenie Roweru: | Rower szosowy, Allroad / Gravel |
| piasty: | SON 29 S |
| szprychy: | Sapim Race 2,0/1,8 mm schwarz |
| obręcze: | Mavic A 1022 |
| rozmiar koła: | 28" (622mm) |
| napięcie: | 6V |
| standard osi: | 12x100 mm (Przednie koło) |
| funkcje specjalne piasty: | Piasta z dynamo |
| Wersja koła: | Przednie koło, Przednie koło > 800 g, Standardowe koło |
| układ hamulcowy: | Centerlock/AFS |
| rodzaj opony: | Opona składana, Montaż bezdętkowy, Bęzdętkowe UST |
| Ciśnienie powietrza: | 4.5bar |
| dopasowane wymiary opon: | 28-64mm |
| Standard zapisu rozmiarów opon (ETRTO): | 22-622 |
| średnica otworu wentyla: | 6.5mm |
| szerokość obręczy: | 25mm |
| szerokość profilu wewnętrznego: | 22mm |
| wysokość profilu obręczy: | 21mm |
| moc: | 3W |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 1044g |
| Liczba otworów na szprychy: | 24 |
| Źródło obciążenia: | BIKE24 |
| Strona producenta: | http://www.nabendynamo.de |