Od ponad 20 lat SON jest synonimem najwyższej jakości oświetlenia z piastą z dynamem.
W tym kole SON połączył piastę z dynamem 29S z wysokiej jakości obręczą i szprychami.
Na rynku pojawił się nowy model dynamo: SON 29 S jest tak smukły i wąski, że trudno w nim dostrzec Dynamo. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji generatora normatywne parametry znamionowe 6 V / 3 W osiągane są już przy stosunkowo niskiej prędkości obrotowej. Spełnia on tym samym wymagania StVZO również dla kół 29”. Umożliwia to inteligentnej elektronice ładowania dostarczanie szczególnie dużej mocy.
Technika szprychowania z prostymi szprychami (straight-pull) jest optymalna pod względem stosunku sztywności/wytrzymałości do wagi. Strona tarczy jest szprychowana stycznie, a strona przyłączeniowa promieniowo lub stycznie. Dostępne są trzy wersje z 32 równymi (16:16) lub 24 nierównymi (16:8), a także równymi (12:12) liczbami szprych.
Wersja standardowa posiada zintegrowane gniazdo koncentryczne dla wtyku koncentrycznego SON. Adapter koncentryczny umożliwia wygodne i solidne połączenie z piastą z dynamem SON. Dzięki wtykowi koncentrycznemu kabel reflektora można wygodnie podłączać i odłączać podczas montażu i demontażu koła. Dostępne jest również złącze samokontaktowe.
| Nazwa produktu: | SON 29 S | DT Swiss GR 531 – koło przednie z piastą z dynamem – Straightpull – CenterLock – 12x100 mm - 8:16 promieniowy / styczny |
| Producent: | SON |
| Kod pozycji: | SON754584 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Aluminium |
| Przeznaczenie Roweru: | Allroad / Gravel |
| piasty: | SON 29 S |
| obręcze: | DT Swiss GR531db |
| rozmiar koła: | 28" (622mm) |
| napięcie: | 6V |
| standard osi: | 12x100 mm (Przednie koło) |
| funkcje specjalne piasty: | Piasta z dynamo |
| Wersja koła: | Przednie koło, Przednie koło > 800 g, Standardowe koło |
| układ hamulcowy: | Centerlock/AFS |
| rodzaj opony: | Opona drutowa, Opona składana, Montaż bezdętkowy |
| dopasowane wymiary opon: | 35-70mm |
| Standard zapisu rozmiarów opon (ETRTO): | 24-622 |
| średnica otworu wentyla: | 6.5mm |
| szerokość obręczy: | 27.5mm |
| szerokość profilu wewnętrznego: | 24mm |
| wysokość profilu obręczy: | 25mm |
| maks. waga systemu: | 130kg |
| moc: | 3W |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| waga: | 1112g |
| Liczba otworów na szprychy: | 24 |
| Źródło obciążenia: | BIKE24 |
| Strona producenta: | http://www.nabendynamo.de |