„Powiedz mi, co sądzisz o plecaku?” – nawiązując do „Fausta” Goethego, tak zazwyczaj brzmi kluczowe pytanie przy zakupie plecaka: kontakt z ciałem czy siateczkowy tył? Stabilność czy wentylacja? Plecak turystyczny Wizard 18+4 litrów na jednodniowe wycieczki sprawia, że odpowiedź jest prosta: jedno i drugie! Dzięki innowacyjnemu systemowi Aeroflex Control można płynnie regulować odległość plecaka od pleców – i to bez konieczności zdejmowania go. Podczas męczącej wspinaczki plecy pozostają w ten sposób optymalnie wentylowane.
Natomiast podczas zejścia, na via ferratach lub w eksponowanych fragmentach trasy ładunek przylega blisko ciała i jest stabilny. Ta wszechstronność sprawia, że plecak turystyczny staje się wiernym towarzyszem – od klasycznych jednodniowych wędrówek po ambitne wyprawy górskie i rowerowe. Aby zapewnić optymalne dopasowanie, długość pleców można dostosować do własnego wzrostu.
Również przestrzeń bagażowa może być elastycznie dostosowywana dzięki rozszerzaniu objętości za pomocą zamka błyskawicznego. Dwie boczne kieszenie z siatki, pasy kompresyjne, uchwyt na kijki, komora na bukłak oraz dołączony pokrowiec przeciwdeszczowy dopełniają wyposażenie plecaka turystycznego. Wytrzymały materiał zewnętrzny jest pokryty powłoką Eco Finish, która chroni przed wodą i zabrudzeniami.
VAUDE rezygnuje przy tym z fluorowęglowodorów, tzw. substancji chemicznych PFAS lub PFC, które są podejrzane o szkodliwość dla zdrowia. Etykieta VAUDE Green Shape oznacza produkt przyjazny dla środowiska, funkcjonalny i wykonany z materiałów pochodzących z ekologicznych źródeł.
| Nazwa produktu: | Vaude Wizard 18+4 Plecak - purple ash |
| Producent: | Vaude |
| Kod pozycji: | VAU745111 |
| płeć: | Unisex |
| aktywność: | Outdoor, Wędrówki |
| wymiary (dł./szer./wys.): | 310/250/510mm |
| Objętość: | 22l |
| tkanina tekstylna: | Materiały syntetyczne, Tkaniny z recyklingu |
| Dostęp do głównej przegrody: | Góra |
| Zamknięcie głównej przegrody: | Zamek błyskawiczny |
| długość tylnej części: | 43-59cm |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolekcja: | Wiosna/Lato |
| Kolor: | Fioletowy |
| waga: | 1120g |
| Zrównoważony rozwój: | Green Shape, Green Button |
| Torba - Styl: | Plecak |
| Torba - Przeznaczenie i cechy: | W zestawie pokrowiec przeciwdeszczowy, Kompatybilność z systemem nawadniającym |
| Seria produktów: | Vaude - Wizard |
| GTIN: | 4067729121467 |