Wiele współczesnych karbonowych kół do rowerów gravelowych to po prostu przerobione koła do rowerów szosowych. Takie podejście stwarza kolarzom problemy, które ostatecznie spowalniają ich jazdę. Dzięki niezwykle szerokim obręczom o wysokim profilu komplety kół 303 XPLR S i SW firmy ZIPP wytyczają zupełnie nowe, ukierunkowane na konkretny cel szlaki w dziedzinie innowacji w rowerach gravelowych, rozwiązując dylemat wynikający z niekorzystnych kombinacji opon i obręczy pod względem aerodynamiki, ciśnienia w oponach oraz ochrony przed przebiciem.
Model „S” z serii 303 XPLR, nie mając wysokiej ceny, stanowi skuteczne ulepszenie dla wszystkich atletów uprawiających kolarstwo szutrowe. Te szybkie koła zawierają wiele kluczowych innowacji z modeli premium firmy ZIPP przeznaczonych do jazdy szutrowej, bez uszczerbku dla trwałości. Aby sprostać wymaganiom wysokiej wydajności, do gry wkracza filozofia projektowania znana jako „Total System Efficiency”, którą firma ZIPP dostosowała tutaj, aby sprostać wyzwaniom jazdy szutrowej.
Charakterystyczny dla tej serii szeroki rozmiar obręczy w połączeniu z oponami idealnie dopasowanymi do kół 303 XPLR nie tylko zmniejsza opór powietrza, ale także minimalizuje drgania spowodowane nierównym terenem, które działają jak bariera, ostatecznie spowalniając rowerzystę. Kolejną zaletą szerszego profilu obręczy jest zwiększona objętość powietrza, co pozwala na jazdę przy niższym ciśnieniu w oponach bez utraty stabilności. Oznacza to ponadto, że zachowana jest zarówno przyczepność niezbędna do pokonywania zakrętów, jak i wystarczająca trakcja do pokonywania stromych podjazdów. Kolejną zaletą dobrze zaprojektowanego profilu obręczy jest płynne przejście do opon, co ma zasadnicze znaczenie dla jeszcze bardziej wydajnej aerodynamiki. Pomimo zwiększonych wymiarów koła 303 XPLR S pozostają wystarczająco lekkie, aby umożliwić rowerzyście szybką regenerację.
| Nazwa produktu: | ZIPP 303 XPLR S Koło Przednie - 28" | Carbon | Hookless | Centerlock | B1 - 12x100mm - white |
| Producent: | ZIPP |
| Kod pozycji: | ZIP753542 |
| aktywność: | Jazda na rowerze |
| materiał: | Włókno węglowe |
| Przeznaczenie Roweru: | Allroad / Gravel |
| piasty: | ZIPP 76D |
| szprychy: | Sapim CX Sprint (J-Bend) |
| rozmiar koła: | 28" (622mm) |
| standard osi: | 12x100 mm (Przednie koło) |
| Wersja koła: | Przednie koło, Standardowe koło |
| układ hamulcowy: | Centerlock/AFS |
| Ciśnienie powietrza: | 3.45bar |
| dopasowane wymiary opon: | 40-61mm |
| Standard zapisu rozmiarów opon (ETRTO): | 32-622 |
| szerokość obręczy: | 40mm |
| szerokość profilu wewnętrznego: | 32mm |
| wysokość profilu obręczy: | 54mm |
| maks. waga systemu: | 135kg |
| nyple: | Sapim (Secure Lock) |
| Rok modelu: | 2026 |
| Kolor: | Czarny |
| kod produktu producenta: | WH-303-XPS-B1 | 00.1918.804.002 |
| Liczba otworów na szprychy: | 24 |
| GTIN: | 710845931437 |
| Strona producenta: | http://www.zipp.com |