| Nazwa produktu: | ultraSPORTS PERFORM ultraBar - Carbohydrate Protein Bar - 40x30g |
| Producent: | ultraSPORTS |
| Kod pozycji: | ULS130698 |
| Produkt organiczny: | Nie |
| aktywność: | Odżywianie |
| Właściwości żywności : | Węglowodany, Białko |
| Rodzaj żywienia: | Wegetariański, Bez oleju palmowego |
| smak: | Słodki |
| po/w trakcie/przed: | Podczas |
| Rodzaj odżywiania: | Baton |
| treść: | 1200g |
| Rok modelu: | 2026 |
| waga: | 30g |
| Źródło obciążenia: | Producent |
| Strona producenta: | http://www.ultra-sports.de/ |
| Lista składników: | 16% apricot fruit preparation (apple juice concentrate, apple puree concentrate, 2% apricot juice concentrate, citrus fiber, gelling agent: pectin; acidifier: citric acid; sugar cane fiber, natural flavor, antioxidant: ascorbic acid), marzipan (sugar, almonds, humectant: Sorbitol, invertase; invert sugar syrup, glucose syrup), cornflakes (corn semolina, sugar, barley malt, salt), invert sugar syrup, 11% whey product, glucose syrup, whole milk powder, 5% whey protein, milk protein, canola oil, wafers (potato starch, corn starch, emulsifier: Sunflower lecithin), sunflower protein, maltodextrin, sweet whey powder, milk caramel powder (sugar, skim milk powder), natural flavor, emulsifier: sunflower lecithin; acidifier: citric acid. May contain traces of peanuts, other nuts, wheat, oats and soy. |
| Informacje o wartościach odżywczych: | Nutrition information per 100 g |